Neděle, 15. září

Rukověť diskutérova

Rozhodné Nevím 28.2.2019

     Na četná přání tápajících nově příchozích diskutérů a diskutérek rozhodl jsem se přispěchati s dílkem sice rozsáhlým, leč nesmírně užitečným. Bod po bodu pokusím se zde vyložiti a obeznámiti vás s vymoženostmi veškerými, které skýtají (však žel i poněkud ukrývají) prvky nápomocné vám ku ovládání diskutérského prostředí vezdejšího. 

     Vyjděme z předpokladu, že jste zdárně přihlášeni a zobrazila se vám hlavní strana, která se vyznačuje tím, že vám nabízí v levém sloupci diskuze řazené do kategorií a v pravém sloupci pak články, kteréžto publikovaly pokročilejší diskutéři zdejší.

     Přeskočme v tuto chvíli horní lištu barvy zelené a vrhněme se do víru diskuzí. Vaše oko zálibně popatřilo v sloupci levém téma slibné, červeně nadepsané. Nemeškejte a klikem myši nad něj přetažené se do něj rázem přeneste. Pokud nechcete býti jen čtenářem pasivním, nýbrž máte puzení nutkavé sděliti v tomto tématu ostatním věc významu mimořádného, sjíždějte na stránce od shora dolů, dokud nenarazíte na vlevo napsané a modře zvýrazněné

     Zde je místo pro vložení příspěvku vašeho, skládajícího se z nadpisu a vlastního sdělení. Opět (z časových důvodů) nebudu popisovati význam ikon zde užitých, ale prozradím vám, kterak do pole textového obrázek vámi vybraný umístiti máte.

Kupříkladu vás neobyčejně zaujalo spodní prádlo na adrese https://www.tchibo.cz/spodni-pradlo-zeny-c400069538.html

 

Pro názornost vkládám obrázek č.1, který zachycuje dvě okna prohlížečů. V prvním je naše hlavní stránka, ve druhém pak kýžený obrázek. Červeně podtržen jest adresní řádek. Najeďte myší nad obrázek a s kurzorem v místě pupíku slečny stiskněte pravé tlačítko myši. Vyskočí na vás pomocné okno, ve kterém odkliknete možnost Kopírovat obrázek. Opět pro názornost opatřeno masivní červenou šipkou. 

Nyní přeneste svou pozornost na naší webovou stránku. V místě, kde hodláte vložit svůj příspěvek opatřený obrázkem, opět klikněte pravým tlačítkem myši. A jak naznačuje další obrázek, klikněte kam ukazuje červená šipka.

Obrázek se vám ještě nevloží, ale vyskočí jiné pomocné okno, ve kterém je napsáno, co máte udělat. Buď pomocí CTRL-V vložíte obrázek, nebo pomocí pravého tlačítka myši a vybráním příkazu vložit (tím, že na něj kliknete) NYNÍ KONEČNĚ OBRÁZEK VLOŽÍTE. 

Potvrzení své volby dokončíte stiskem zeleného OK, jak naznačuje další červená šipka.

     Tímto jste vložili vybraný obrázek do svého příspěvku. Nyní se s ním můžete potěšit. Pokud chcete, aby se z vámi vloženého obrázku těšili i další diskutující, musíte (už naposledy) kliknout myší. Tentokrát na modré Odeslat, jak ukazuje červená šipka na posledním obrázku.

P.S.:Nelekněte se, že editor si váš obrázek může velikostně upravit. Až do velikosti cca 800x600 zachovává původní velikost, poté obrázek libovolné velikosti "nacpe" do toho formátu 800x600. A to je pro dnešek vše. Další porci informací vám přinesu, až budu mít zase čas a potřebu se o ně s vámi podělit.

Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s ukládáním cookies ve Vašem prohlížeči.