Neděle, 15. září

Lepší a horší lidé - aneb pohádka pro blbce

Jawa 1000 29.12.2018

Osobně nemám moc ráda dělení lidí na lepší a horší. Podle toho koho volili vůbec ne, ba ani podle zaměstnání (I když to možná trochu napoví. Ne co se týče charakteru, ale o schopnostech).

Můj komentář se vztahuje k článku v odkazu níže. Kde jde zkrátka o to, že se manažerka zamiluje do kuchaře (dle obsahu předpokládám , že nevařil zrovna v Alcronu), nastěhuje si ho do bytu, "krmí ho svými penězi", pak jí spadnou růžové brýle a vyhodí ho (chudák). Potud OK - to se opravdu stává. Když pomine zamilovanost, je třeba si mít s člověkem co říct. A taky ženskou asi sere, když musí chlapa financovat. A některé chlapy sere, když je ženská chytřejší než oni. Takže zcela logický vývoj.

Pak ale nastává druhá část a to už je pohádka pro blbce, kde je zlá žena po zásluze potrestána. Žena udělá v práci chybu a je vyhozena. (A seberou jí auto a telefon - zajímavé je jak autor zdůrazňuje služební telefon. ten má kdekdo, zaměstnavatelé ho uvádějí jako benefit. já to ale za benefit nepovažuju, protože pak mají tendence vás otravovat i o dovolené. Já ho nechávám v práci :)) Každé další místo je horší a vždy udělá chybu a vyhodí ji. To je samozřejmě nesmysl, málokdy vás vyhodí za jednu chybu, ono to dle zákoníku práce ani nejde. Navíc v případě vážných rozhodnutí má firma kontrolní mechanismy jak chybám předcházet. A že by žena opakovala pořád chybu v dalších zaměstnáních, když předtím byla úspěšnou manažerkou. To se mi opravdu nechce věřit.

Pak začne chlastat - no ok, to se stává, alkohol je metla lidstva - ale kuchaři většinou chlastají víc. A propadne se do dluhů - může se stát, ale spíš dluhy bude mít ten kuchař.

Příběh pokračuje: "Když už to vypadalo, že lepšožena skončí pod mostem, zčistajasna se objevil ten její bývalý horšomuž a nabídl jí pomoc. Nastěhoval si lepšoženu do své nicotné garsonky a začal si nabírat více kuchařských směn, aby jí pomohl s placením dluhů."

No tak určitě. Asi to byl velký zoufalec, co si vezme k sobě takovou dle líčení autora krávu, po tom všem co mu udělala.. A může být takováhle žena v garsonce spokojená? Navíc, soudě dle informace, že byla krásná a úspěšná manažerka, tak by zřejmě nebyl problém si nabrnknout někoho minimálně ve stejném či ještě lepším postavení. Příležitostí v rámci různých firemních setkání a konferencí by bylo jistě dost. Takovéto ženy bývají i trochu vypočítavé, tak by na to jistě šla od lesa.....

No, nesedí tam více věcí - zkrátka přání je otcem myšlenky. Je to pohádka pro blbce.

(BTW: ale všiměte si, jak má článek vysokou karmu)

 

 

 

https://janprazak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=693785

Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s ukládáním cookies ve Vašem prohlížeči.